tot -37%
tot -37%
Clairefontaine | PASTELMAT® pastelpapier

Clairefontaine | PASTELMAT® pastelpapier

Met het PASTELMAT® papier heeft Clairefontaine het traditionele pastelpapier in feite opnieuw uitgevonden & onherstelbaar verbeterd! Fijne nuanceringen, uitgewerkte details of kleursluiers — het kan allemaal met dit papier. Meer
4,75 €
inclusief 21% BTW (6% BTW voor boeken) .
Klik op de kleur om meer te zien:
tot -37%
White
010
White
tot -37%
Buttercup
022
Buttercup
tot -37%
Maize
023
Maize
tot -37%
Sanguine red
090
Sanguine red
tot -37%
Sienna
012
Sienna
tot -37%
Burgundy
163
Burgundy
tot -37%
Light blue
160
Light blue
tot -37%
Dark blue
161
Dark blue
tot -37%
Light green
164
Light green
tot -37%
Dark green
165
Dark green
tot -37%
Beige
166
Beige
tot -37%
Sand
162
Sand
tot -37%
Brown
011
Brown
tot -37%
Light grey
020
Light grey
tot -37%
Dark grey
019
Dark grey
tot -37%
Antracite
009
Antracite

Met het PASTELMAT® papier heeft Clairefontaine het traditionele pastelpapier in feite opnieuw uitgevonden & onherstelbaar verbeterd! Fijne nuanceringen, uitgewerkte details of kleursluiers — het kan allemaal met dit papier.

Door de speciale structuur — grover dan velours, maar zachter dan schuurpapier — hecht pastel zó goed, dat je eigenlijk geen fixatief hoeft te gebruiken. Je kunt laag over laag aanbrengen zonder verzadiging. Je kleuren blijven helder en schoon. En je kunt ze gecontroleerd en precies blenden. TIP! Je kunt ze zelfs verwassen, want dit papier kan tegen een beetje water. En er is ook nog ‘ns minder stofvorming, je atelier blijft dus schoner.

De productspecificaties van het PASTELMAT® papier van Clairefontaine:

  • oppervlaktestructuur: zeer fijne, zachte korrel
  • gramsgewicht: 360 g/m²
  • zuurvrij, pH-neutraal
  • in hoge mate verouderingsbestendig
  • lichtbestendig

NB Losse vellen die geseald zijn in plastic kunnen na het uitpakken een beetje opbollen — dit is geen defect, maar een onvermijdelijk gevolg van het productie-proces.

Het wordt veroorzaakt doordat de coating — het oppervlak waarop je werkt — op de drager — het basispapier — wordt aangebracht, terwijl de drager nog vochtig is. Zo wordt de hechting van coating en drager optimaal. Door het droogproces, in combinatie met de looprichting van de drager, kan het papier enigszins opbollen, wat dan bij het uitpakken duidelijk wordt.

Het doet niets af aan de kwaliteit of de verwerkingseigenschappen van het papier. Je kunt het met de bolling naar boven — eventueel verzwaard met een gewicht — laten acclimatiseren of het papier vastzetten tijdens het werken, bijvoorbeeld met papierklemmen (artikelnr. 34797A).

Prijs per vel.

Een beoordeling schrijven
Er zijn nog geen beoordelingen voor dit product.
Pagina Producten op de pagina 51 van de algemene catalogus.
Manufacturer details

Clairefontaine Rhodia
RD 52
68490 Ottmarsheim
FR
commercialfsdf@clairefontaine.eu

Wettelijke garantie